GEMSAN, ÖZEL YAZILIM PROGRAMLARI İLE VERİ TOPLAMA VE SAKLAMA GİBİ İŞLEMLER İÇİN BİLGİ SİSTEMLERİNİ KULLANMAKTADIR.

Gemsan, özel yazılım programları ile projelerini en iyi şekilde yöneterek; planlama, kontrol, analiz ve karar verme için veri toplama ve saklama gibi işlemler için bilgi sistemlerini kullanmaktadır.

Söz konusu özel yazılım programlarının başında; proje planlama sistemleri, malzeme ve lojistik kontrolü, iş takip sistemi gibi yazılımlar gelir.

Bunların yanı sıra; iş akışını en yüksek verimliliğe çıkarabilmek için en güncel proje ve tasarım programları, güncel sistemler ile desteklenerek uzman ekibimiz tarafından kullanılmaktadır.

gemsan bilgi yonetimi
gemsan proje planlama

PROJE PLANLAMA SİSTEMİ

Gemsan’da planlama, teklif aşamasında başlayan bir süreçtir. Planlama ve işlerin takibi, firmamızın geliştirdiği bilgi bankasının verilerini kullanan Primavera ve MS Project programlarıyla gerçekleştirilir.

Projeler sahaya inmeden planlanır. Saha ihtiyaçlarına en uygun projeksiyon kurgulanır. Sahada kurulan yakın takip sistemi ile planlama canlı tutulup müşteriler işin akışı konusunda sürekli bilgilendirilir.

gemsan lojistik kontrol

TCON (MALZEME VE LOJİSTİK KONTROL)

Bu programın amacı; malzeme kabul aşamasından (MIR) başlayarak müşteriden teslim alınan malzemelerin lojistik hareketlerini kontrol eder.

Süreci hızlandırmak ve çeşitli aksaklıkların önüne geçmek için maksimum kontrol sağlayarak iş akışını hızlandırır.

 gemsan iş takip sistemi

GETS (İŞ TAKİP SİSTEMİ)

İmalatı yapılan spoolların fit-up aşamasından, montaj, kaynak, NDT, ısıl işlem ve boya gibi aşamalarının takip edildiği ve kalite raporlarının tutulduğu sistemdir.

Kaynak planında yer alan her türlü bilgi GETS tarafından tutulmakta ve dinamik olarak takip edilmektedir. GETS, müşterilere ait diğer imalat kontrol sistemleri ile kolaylıkla entegre olacak şekilde tasarlanmıştır.